dr Kurylas

Zaufaj prawdziwemu ekspertowi

Walka z nadwagą i otyłością

Zobacz pełną ofertę

Zaufaj prawdziwemu ekspertowi

Walka z nadwagą i otyłością

Zobacz pełną ofertę

Analiza ciała - dlaczego technologia TANITA jest najdokładniejsza?

Jak technologia BIA analizuje skład Twojego ciała?

Wszystkie analizatory składu ciała Tanita korzystają z zaawansowanej technologii bioimpedancji elektrycznej – BIA. Technologia BIA jest nieinwazyjną metodą na uzyskanie parametrów składu ciała przy wykorzystaniu oporu elektrycznego nazywanego impedancją

Gdy analizowana osoba stoi na platformie pomiarowej, stopy dotykają czterech metalowych elektrod. Niskie i bezpieczne dla zdrowia sygnały elektryczne przepływają przez ciało pacjenta od stóp. W przypadku analizatorów 8 elektrodowych, pacjent trzyma również uchwyt z elektrodami w dłoniach – po dwie elektrody w każdej dłoni. W analizatorach 8 elektrodowych prąd elektryczny wypływa również od rąk.

Prąd elektryczny w szybki i bezproblemowy sposób przedostaję się przez wodę (masa mięśniowa posiada wysoką zawartość wody), natomiast napotyka opór podczas próby przepłynięcia przez tkankę tłuszczową. Opór ten nazywany jest impedancją. Impedancja jest mierzona, a następnie wprowadzana do naukowo zatwierdzonych równań, które dają możliwość otrzymania procentowej i kilogramowej zawartości poszczególnych komponentów w składzie ciała.

W zależności od modelu analizatora, pełen pomiar trwa około 30 sekund.

Technologia BIA
Jak działają wieloczęstotliwościowe analizatory składu ciała TANITA ?

Wieloczęstotliwościowe analizatory składu ciała TANITA są przystosowane do wykonywania pomiarów impedancji na różnych częstotliwościach.

Niższe częstotliwości są wykorzystywane do pomiaru impedancji na zewnątrz błony komórkowej (kolor zielony), natomiast wyższe częstotliwości są w stanie przenikać przez błony komórkowe (kolor czerwony).

Z wykorzystaniem analizy na obu rodzajach częstotliwości – niższych i wyższych, mamy możliwość otrzymania parametrów takich jak woda zewnątrzkomórkowa (ECW) i wody wewnątrzkomórkowa (ICW). Uzyskanie parametrów pomiaru dla ECW i ICW jest niezbędne by utrzymać zdrowy stan organizmu oraz poziom nawodnienia i mieć możliwość wykrycia zagrożeń związanych z wysokim odwodnieniem lub obrzękiem.

dietetyka śląsk

ZAPRASZAM CIĘ DO WSPÓLNEJ PROFESJONALNEJ
I DŁUGOTRWAŁEJ WSPÓŁPRACY
W WALCE Z NADWAGĄ I OTYŁOŚCIĄ

Zadzwoń już dziś i umów wizytę